Otestujte svoje oči- Test suchého oka zaberie len niekoľko minút!

Existujú rôzne typy syndrómu suchého oka

Existujú rôzne formy a príčiny suchých oči. Tu zistíte, ktorým typom syndrómu suchého oka trpíte a ako najlepšie môžete riešiť svoje príznaky.

Pohlavie
Vek

Nezávisle od veku a pohlavia môžu ďalšie faktory, ako sú prekonané choroby alebo určitý životný štýl ovplyvniť závažnosť suchého oka

Nosíte kontaktné šošovky?
Nosíte okuliare?
Koľko času denne strávite pred obrazovkou (PC, TV, notebook)?
Často používate mobilné zariadenie, ako je tablet alebo smartphone?
Trávite pravidelne dlhší čas v klimatizovanom prostredí (kancelária, auto, lietadlo, atď.)?
Fajčite?
Trpíte alergiou?
Máte nejaké metabolické ochorenie (cukrovku, reumatizmus, Sjögrenov syndróm atď.)?
Užívate pravidelne:

antikoncepciu?
lieky proti reumatizmu?
lieky proti depresii?
lieky proti glaukómu?
lieky na hormonálnu substitučnú terapiu?
lieky na liečbu rakoviny?
Podstúpili ste v minulosti alebo sa chystáte podstúpiť operáciu oka?
Podstúpili ste v minulosti alebo plánujte podstúpiť laserový zákrok?

Výskyt príznakov môže byť veľmi odlišný v závislosti od typu a závažnosti syndrómu suchého oka. Aby ste mohli lepšie definovať príznaky, zaškrtnite, prosím, príslušné políčko

Ako sa vaše príznaky prejavujú?

Pálenie
Škrabanie, pocit piesku/pocit cudzieho telesa
Začervenanie spojiviek
V akom dennom čase sú vaše príznaky najvýraznejšie?

Najhoršie sú v dopoludňajších hodinách, počas dňa sa zlepšujú
Symptómy trvajú celý deň, alebo sa k večeru zhoršujú
Máte často alebo stále začervenané očné viečka alebo vás bolia?
Trpíte často slzením oči?

HYLO FRESH® očné kvapky: Gejzír sviežosti pre vaše oči

Na základe informácií, ktoré sme od vás obdržali, vám odporúčame používať očné kvapky HYLO FRESH®. HYLO FRESH® obsahuje kombináciu kyseliny hyalurónovej a tinktúry z očianky lekárskej. Skvele sa hodí na zvlhčenie unavených a namáhaných očí vplyvom intenzívneho sledovania monitoru, nosenie kontaktných šošoviek alebo trávenie dlhej doby v klimatizovanom prostredí.


Očné kvapky HYLO FRESH® majú ukľudňujúci účinok na podráždené oči a osviežujú unavené oči.

Výhody očných kvapiek HYLO FRESH®:

 • Kvapky s kyselinou hyalurónovou a očiankou Rostkovovou zmierňujú príznaky podráždenia očí a osviežujú ich
 • Dobrá znášanlivosť a to aj s tvrdými a mäkkými kontaktnými šošovkami
 • Zaručné množstvo – viac ako 300 kvapiek v balení
 • Praktický systém dávkovania COMOD-® 
 • Možnosť použitia až šesť mesiacov po otvorení
 • Bez konzervačných látok a fosfátov

 Očné kvapky HYLO FRESH® sú určené na príznaky unavených, suchých očí, ktorým poskytnú potrebný gejzír sviežosti. Vďaka svojim zložkám, očianke a kyseline hyalurónovej, kvapky podporujú prirodzený slzný film, a tým zmierňujú príznaky, ako je začervenanie alebo svrbenie. Očné kvapky HYLO FRESH® sú preto optimálna podpora pre príležitostne namáhané oči.


Pre opakované a závažné príznaky suchých očí odporúčame HYLO-COMOD®.

Výhody zvlhčujúcich očných kvapiek

Podľa informácií, ktoré ste nám poskytli, zrejme trpíte ťažkou formou syndrómu suchého oka. Na tieto príznaky vám odporúčame používať očné kvapky HYLO®-GEL. Tie obsahujú vysoko viskózny roztok obzvlášť kvalitnej kyseliny hyalurónovej, a preto sú ideálne pre terapiu závažných príznakov. HYLO®-GEL neobsahuje žiadne konzervačné látky, fosfáty ani emulgátory, a preto je vhodný pre použitie bezprostredne po očných operáciách. Ak vás pre príznaky, ktorými trpíte, doteraz nevyšetril očný lekár, odporúčame jeho návštevu, aby vylúčil ďalšie prípadné ochorenia, ktoré môžu byť príčinou týchto príznakov.

Úspešnosť terapie možno tiež podporiť aplikáciou upokojujúce očné masti, ako je VitA-POS®, na noc. Tým sa predíde tvorbe usadenín na okraji očných viečok, ktoré môžu pri prvom žmurkaní po prebudení viesť k podráždeniu očnej rohovky a spojivky.


Zvlhčujúce očné kvapky HYLO®-GEL boli vyvinuté pre špeciálne požiadavky chronicky suchých očí a pre zvlášť ťažké prípady suchých očí.

Výhody očných kvapiek  HYLO®-GEL:

 • Intenzívne a dlhotrvajúce zvlhčenie oka vďaka 0,2% kyseline hyalurónovej pre ťažké a trvalé príznaky suchých očí
 • Podpora regenerácie povrchu oka po operáciách
 • Voľnopredajné, použiteľné v prípade poškodenia slznej žľazy, rôznych autoimunitných chorôb, pri neschopnosti úplne zatvoriť viečka (lagoftalmus) a pri ochrnutí faciálneho nervu.
 • Bez obmedzenia videnia
 • Zaručené množstvo – viac ako 300 kvapiek v balení
 • Praktický systém dávkovania COMOD-® 
 • Bez konzervačných látok a fosfátov

Zvlhčujúce očné kvapky HYLO®-GEL  poskytujú spoľahlivé zvlhčenie povrchu oka, a tak chráni pred vysychaním a poškodením.

Pre občasné a stredné príznaky odporúčame očné kvapky HYLO FRESH® a HYLO-COMOD®. 

Čím sú očné kvapky HYLO-COMOD® výnimočnéÚspešnosť terapie možno tiež podporiť aplikáciou upokojujúce očné masti, ako je VitA-POS®, na noc. Tým sa predíde tvorbe usadenín na okraji očných viečok, ktoré môžu pri prvom žmurkaní po prebudení viesť k podráždeniu očnej rohovky a spojivky.


Zvlhčujúce očné kvapky HYLO-COMOD® poskytujú suchým očiam potrebnú vlhkosť.

Výhody očných kvapiek  HYLO-COMOD®:

 • Optimálne zvlhčenie pre mierne až stredne závažné príznaky suchých očí vďaka účinnej látke kyseline hyalurónovej (0,1%)
 • Praktický systém dávkovania COMOD-® 
 • Dobrá znášanlivosť a to aj s tvrdými a mäkkými kontaktnými šošovkami
 • Zaručené množstvo – viac ako 300 kvapiek v balení
 • Možné používať až šesť mesiacov po otvorení
 • Bez konzervačných látok a fosfátov

Zvlhčujúce očné kvapky HYLO-COMOD® poskytujú efektívne a spoľahlivé zvlhčenie a rehydratáciu suchým a bolestivým očiam. Posilnením prirodzeného slzného filmu oči získajú dlhodobú ochranu proti závažnému poškodeniu, ktoré by mohlo byť spôsobené vysychaním. Preto sú zvlhčujúce očné kvapky HYLO-COMOD® optimálnym riešením pre príznaky suchých očí. 

Pre intenzívnejšiu starostlivosť a ochranu pri veľmi závažných a trvalých príznakoch odporúčame očné kvapky  HYLO®-GEL.

HYLO DUAL®Očné kvapky pôsobí na niekoľkých úrovniach

Na základe informácií, ktoré sme od vás dostali, možno dospieť k záveru, že vaše príznaky sú spôsobené zmenou v zložení slzného filmu. Vo vašom prípade sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o tukovú (lipidovú) zložku slzného filmu. Známkou toho sú často slziace oči alebo ťažkosti najmä v ranných hodinách. Na tieto príznaky vám odporúčame očné kvapky HYLO DUAL®, ktoré obsahujú kombináciu vysoko kvalitnej kyseliny hyalurónovej a prírodné látky Ectoin. Ectoin má schopnosť špecifickým spôsobom stabilizovať tukovú (lipidovú) vrstvu slzného filmu, a teda je ideálny pre vaše príznaky. Naviac má ectoin vysokú schopnosť viazať vodu, čím vytvára silnú vodnú bariéru na povrchu oka, a tým znižuje príznaky spôsobené alergiami. Okrem toho je HYLO DUAL® veľmi dobre znášaný, pretože neobsahuje žiadne konzervačné látky, emulgátory ani fosfáty.

Úspešnosť terapie možno tiež podporiť aplikáciou upokojujúce očné masti, ako je VitA-POS®, na noc. Tým sa predíde tvorbe usadenín na okraji očných viečok, ktoré môžu pri prvom žmurkaní po prebudení viesť k podráždeniu očnej rohovky a spojivky.


HYLO DUAL® očné kvapky s kyselinou hyalurónovou a ectoínom poskytujú očiam trvalú vlhkosť a účinne ich chráni pred dráždivými látkami z okolitého prostredia.

HYLO DUAL®  zvlhčuje rohovky a spojivky a chráni proti nadmernému odparovaniu sĺz. Stabilizácia slzného filmu – najmä lipidovej vrstvy – zmierňuje podráždenie očí, ktoré je spojené so zápalovými príznaky alebo ktoré je spôsobené alergiou. Pocit pálenia a svrbenia v očiach mizne. Pálenie, svrbenie a slzenie, pocit piesku v očiach alebo pocit suchých očí, to všetko sú príznaky suchých alebo podráždených očí. Často sa jedná o príznak toho, že oko nie je dostatočne zásobované vlhkosťou. Ďalším dôvodom môžu byť hypersenzitívne reakcie na rôzne látky (napríklad peľ, zvieracie chlpy alebo prach v domácnosti). Vzhľadom k tomu, že príznaky alergií sú rovnaké ako príznaky na suché oči, je ťažké určiť, či trpíte syndrómom suchého oka alebo ak sú vaše oči podráždené kvôli alergiám.

Výhody očných kvapiek  HYLO DUAL®:

 • Intenzívne zvlhčenie pre suché a podráždené oči
 • Stabilizácia lipidovej vrstvy slzného filmu
 • Trvalá ochrana proti opätovnému vysychaniu
 • Podpora prirodzenej bariéry proti choroboplodným zárodkom, alergénom a dráždivým látkam.
 • Obsahujú Ectoin, ktorý zmierňuje zápalové procesy
 • Veľmi úsporné vďaka systému COMOD-®
 • Bez fosfátov a konzervačných látok

Očné kvapky HYLO DUAL® sú obzvlášť vhodné pre suché oči spojené s podráždením v dôsledku alergických reakcií. Pre nočnú starostlivosť o podráždené oči odporúčame očnú masť VitA-POS®.