Suché oči: na čo sa zamerať!

Červené a páliace oči, pocit cudzieho telesa v oku alebo slziace oči sú bohužiaľ súčasťou každodenného života mnohých ľudí. Vo veľa prípadoch znie diagnóza „syndróm suchého oka“. Pre zmiernenie príznakov je kľúčovou voľbou správne očné kvapky. Lekárnička Dorothea Gross pozná, čomu treba venovať pozornosť.

Je veľa príčin suchých očí. Rovnako ako ochorenia súvisiace s vekom, tak aj klimatizačné jednotky, kontaktné šošovky alebo práca za monitorom podporujú príznaky suchých očí. „Liečba očnými kvapkami môže priniesť úľavu vtedy, ak sú splnené dôležité kritéria:

Očné kvapky musia mať veľmi dobrú znášanlivosť a optimálne podporovať zvlhčovanie oka, aby sa nemuseli používať príliš často. Taktiež je podľa mňa nevyhnutné, aby sa oči vyhýbali konzervačným látkam“, vysvetľuje lekárnička Dorothea Gross.
 

Žiadne konzervanty, žiadne fosfáty!

Konzervačné látky môžu narušiť zložitú štruktúru slzného filmu a spôsobiť dlhodobé poškodenie povrchového tkanivá. Fosfáty sa správajú rovnakým spôsobom: v prípade, že povrch oka je poškodený, nefunkčný alebo chýba slzný film, môže v rohovke vznikať kalcifikácia, ktorá v najhoršom prípade, musí byť odstránená chirurgický*.
 

Existujú očné kvapky a očné kvapky!

Aj lieková forma zohráva dôležitú úlohu na dosiahnutie optimálneho zvlhčenia vašich oči: “ Ja obzvlášť odporúčam multidávkovacie systémy, ktorú fungujú bez konzervačných látok, ako je COMOD systém®,“ vyhlasuje Dorothea Gross.

COMOD systém® systém umožňuje najpresnejšie možné dávkovanie. Okrem toho má vyššiu vyťaženosť a teda nízke náklady na liečbu. Ďalším prínosom je obzvlášť dlhá trvanlivosť po prvom použití- šesť mesiacov.

Ďalšie zaujímavé stránky