Domov Tipy proti suchým očiam Rozhovory s odborníkmi

Rozhovory s odborníkmi

Andrea Wohlers, Pharmacist
Andrea Wohlers, lekárnička

Správna starostlivosť o suché oči

K nájdeniu tých správnych očných kvapiek môže  pre mnohých pacientov viesť dlhá a kamenistá cesta. Dosť často musíme vyskúšať veľa rôznych očných lubrikantov, skôr ako nájdeme produkt pre trvalú úľavu od nepríjemných príznakov, ako sú pálenie a začervenané oči. V našom rozhovore vám lekárnička Andrea Wohlers poskytne cenné rady, ako najlepšie nájsť  ten správny prípravok.

Andrea Wohlers, Pharmacist
Andrea Wohlers, lekárnička

Oči unavené a podráždené z mobilných telefónov

Len v Nemecku trpí syndrómom suchého oka viac ako 10 miliónov ľudí. Tento trend prudko stúpa, pretože v dobe počítačov a smartphonov je syndrómom suchých očí postihnutých stále viac a viac ľudí, a to aj v mladom veku. Pomoc a radu, ktoré produkty sú pre koho najvhodnejšie, nájdete vo svojej lekárni. Spýtali sme sa za vás lekárničky Andrei Wohlers:

Dorothea Gross, lekárnička
Dorothea Gross, lekárnička

Suché oči: na čo sa zamerať!

Červené a páliace oči, pocit cudzieho telesa v oku alebo slziace oči sú bohužiaľ súčasťou každodenného života mnohých ľudí. Vo veľa prípadoch znie diagnóza „syndróm suchého oka“ . Pre zmiernenie príznakov je kľúčovou voľbou správne očné kvapky. Lekárnička Dorothea Gross pozná, čomu je potrebné venovať pozornosť.