Rozhovory s odborníkmi

Správna starostlivosť o suché oči

K nájdeniu tých správnych očných kvapiek môže pre mnohých pacientov viesť dlhá a kamenistá cesta. Dosť často musíme vyskúšať veľa rôznych očných lubrikantov, skôr ako nájdeme produkt pre trvalú úľavu od nepríjemných príznakov, ako sú pálenie a začervenané oči. V našom rozhovore vám lekárnička Dorothea Groß poskytne cenné rady, ako najlepšie nájsť ten správny prípravok.

Viac informácií tu

Oči unavené a podráždené z mobilných telefónov

Len v Nemecku trpí syndrómom suchého oka viac ako 10 miliónov ľudí. Tento trend prudko stúpa, pretože v dobe počítačov a smartphonov je syndrómom suchých očí postihnutých stále viac a viac ľudí, a to aj v mladom veku. Pomoc a radu, ktoré produkty sú pre koho najvhodnejšie, nájdete vo svojej lekárni. Spýtali sme sa za vás lekárničky Dorothea Groß:

Viac informácií tu

Suché oči: na čo sa zamerať!

Červené a páliace oči, pocit cudzieho telesa v oku alebo slziace oči sú bohužiaľ súčasťou každodenného života mnohých ľudí. Vo veľa prípadoch znie diagnóza „syndróm suchého oka“ . Pre zmiernenie príznakov je kľúčovou voľbou správne očné kvapky. Lekárnička Dorothea Gross pozná, čomu je potrebné venovať pozornosť.

Viac informácií tu

Ďalšie zaujímavé stránky