Opuchnuté oči

Opuchnuté oči sú nielen nekomfortné, ale aj estetický nepríjemne. Môžu sa objaviť hneď po prebudení alebo tiež počas nepríjemného dňa plného stresu. Často sú sprevádzané ďalšími príznakmi, ako je začervenanie, pálenie alebo tmavé kruhy okolo oči. Príčinou nemusí byť celonočná party, alebo slzy dojatia po požiadaní o ruku. Existuje veľa dôvodov zodpovedných za opuchnuté oči. Zatiaľ čo niektorí ľudia majú tento problém len príležitostne, iní týmito príznakmi trpia každé ráno.
 

Opuchnuté oči? Toto sú dôvody!

Dôvodov pre opuchnuté oči je veľa. Ľudia, ktorí sú postihnuté len tu a tam, zvyčajne poznajú dôvod sami: nevyspatie, večer strávený v zafajčenom klube alebo plač pri romantikom filme. Oči boli tak nadmerne zaťažené a to sa na druhý deň ráno prejaví opuchom viečok s jasne viditeľnými slznými vačkami. V takom to prípade je nutné potlačenie akútnych príznakov.

Ľudia, ktorí trpia chronickými opuchmi očí, často však nepoznajú príčinu. Oči môžu byť namáhané prácou s monitorom alebo častým pobytom v klimatizovaných miestnostiach. V týchto prípadoch, kedy sa objavujú aj ďalšie príznaky syndrómu suchého oka, odporúčame postúpiť dlhodobej, intenzívnej liečbe.

Okrem toho môžu byť dôvodom opuchnutých očí ochorenia, ako sú prechladnutie, zápal oka alebo alergia. V týchto prípadoch je potrebné navštíviť očného lekára, ktorý zisti príčinu a nastaví konkrétnu liečbu.

 

Vedeli ste, že? Opuchy očí sú spôsobené nahromadením lymfatickej tekutiny v očných viečkach. Tekutina sa hromadí v tkanivách a viečka opuchajú.


Pomoc pre často opuchnuté oči

Pokiaľ máte často alebo dokonca neustále opuchnuté oči, mali by ste s pokúsiť odstrániť príčiny a pomoc očiam cielenou starostlivosťou. Obzvlášť pokiaľ sa objavujú aj ďalšie príznaky suchých očí, je zmysluplne používať očné kvapky pravidlene.V závislosti na intenzite príznakov sú k dispozícii rôzne produkty z radu HYLO EYE CARE®: klasický HYLO COMOD® preukázal svoju užitočnosť v terapii mierne a stredne ťažkých formách, HYLO® GEL sa odporúča predovšetkým na intenzívne zvlhčenie u veľmi závažných príznakov.

Okrem vyššie uvedeného by ste sa mali uistiť, že máte dostatok spánku. Ideálna doba spánku je sedem hodín denne. Dbajte o to, aby ste chodili spať vždy v rovnakú hodinu, a znížte izbovú teplotu v spálni. Takto vy aj vaše oči lepšie zregenerujú.

Je dôležité zaistiť si dostatočný príjem tekutín. V ideálnom prípade by ste mali za deň vypiť 1,5 až 2 litre vody alebo nesladeného čaju. Rovnako pomáha aj znížený príjem soli. Spoločnosť z Nemecka pre výživu uvádza, že horný denný limit pre príjem soli u dospelého človeka je 10 gramov. Nadmerná konzumácia soli nielen všeobecne poškodzuje zdravie ale aj spôsobuje zadržiavanie vody v tkanivách a tým aj v očiach.

Pokiaľ často pracujete s monitorom, je dobre dopriať očiam sem tam prestávku. Napr. počas telefonického rozhovoru zavrite oči alebo sa občas pozrite von z okna do diaľky.

Ďalšie zaujímavé stránky