Očné kvapky s ectoinom

Okrem použitia v kozmetických výrobkoch, má ectoin tiež pevné miesto v prípravkoch, ktoré sa používajú pri liečbe očných chorôb. Napríklad ectoin v očných kvapkách zmierňuje podráždenie a zápaly. Stabilizuje vodnú a lipidovú vrstvu slzného filmu, a tým zaisťuje optimálne zvlhčenie.

Čo majú baktérie z morskej soli do činenia so suchými očami

Vonkajšie životné podmienky nie sú vždy ľahké – a pri tom je mnoho živých bytostí, ako rastlín alebo mikroorganizmov, schopné prežiť v extrémnych podmienkach. Dokonca aj keď sú ohrozené veľkým žiarom alebo silným mrazom. Živé organizmy vyvíjajú obranné mechanizmy a prostriedky tak, aby vydržali tieto extrémne situácie. Ectoin je práve taká ochranná látka, vytvorená baktériami, ktoré žijú v extrémne slaných vodách.

Tieto baktérie môžu prežiť v týchto podmienkach len vďaka vysokej koncentrácii ectoinu v bunkovej plazme. Ectoin baktérii pomáha udržať vodu a stabilizuje enzýmy, proteíny a bunkovú membránu tvorbou na vodu bohatého ochranného obalu okolo týchto štruktúr. Tieto výživné a ochranné účinky môžu byť využité na kožu a sliznicu u ľudí.
 

Ectoin v starostlivosti o pleť a v očných kvapkách

Ectoin v krémoch a pleťových vodách má zvlhčujúci účinok a bunky ochraňujúci účinok. Môže tiež chrániť pokožku pred škodlivými vplyvmi prostredia, ako je UV žiarenie, alergie a jemný prach.

V lekárstve sa ectoin používa na podráždenú alebo zapálenú pokožku alebo sliznice, napríklad na suchú nosovú sliznicu, pri alergickej nádche (senná nádcha) alebo pri zápalových poruchách kože, ako je lupienka alebo neurodermitída.

Ectoin v očných kvapkách stabilizuje slzný film, a tým zmierňuje zápal a alergické reakcie oka. Znižuje svrbenie a pálenie očí a zlepšuje celkový pocit.

Výhoda: očné kvapky môžu byť použité aj niekoľkokrát denne, pretože ectoin je považovaný za vysoko tolerovaný a nežiaduce vedľajšie účinky, ako je pálenie krátko po aplikácii, boli doteraz zaznamenané iba ojedinele.

Náš tip: Očné kvapky HYLO DUAL® s kyselinou hyalurónovou a ectoinom zvlhčujú suché oči po dlhú dobu a pomáhajú proti podráždeniu a zápalu.

Ďalšie zaujímavé stránky