Očný gél: pomoc pre suché oči

Suché oči môžu spôsobovať doslova muky. Zvlhčujúce očné gély pomáhajú zmierniť príznaky suchých očí a obnoviť pocit pohody. Gélové očné kvapky sú veľmi dobré proti závažným príznakom.

 

Poškodený slzný film vedie k suchým očiam

Príznaky suchých očí sa prejavujú svrbením, pálením, začervenaním a pocitom piesku v oku. Dôvodom je to, že slzný film, ktorý chráni citlivý povrch oka, ho už nemôže úplne pokryť. Očné viečko, ktoré s každým žmurknutím odiera rohovku bez dostatočne vlhkej ochrannej vrstvy, môže vyvolať podráždenie a dokonca spôsobiť aj drobné poranenia. Nedostatok vlhkosti spôsobí, že rohovka a spojivky nie sú dostatočne zásobované živinami a kyslíkom, čo prispieva k rozvoju typických príznakov suchých očí.
 

Očný gél poskytuje suchým očiam intenzívne zvlhčenie

Očný lubrikant môže výrazne zmierniť príznaky. Očné kvapky zvyčajne postačia pre mierne až stredné formy suchých očí. Tí, ktorí trpia ťažkými príznakmi, môžu skúsiť viskózny gél alebo gélové kvapky. Tie sa vyznačujú zvýšenou koncentráciou zvlhčujúce zložky. Tá vytvára vysoko viskózny roztok, ktorý veľmi dobre priľne na povrchu oka a poskytuje dlhodobé zvlhčenie. Očný gél nielen nahradí chýbajúcu tekutinu, ale tiež vytvorí na povrchu oka ochranný film. S každým žmurknutím viečko kĺže po tomto filme, čím sa uľaví podráždenie a pocit pálenia a svrbenia sa výrazne zlepšuje.
 

Očné kvapky HYLO®-GEL

HYLO® GEL obsahuje vysoko koncentrovanú kyselinu hyalurónovú, ktorá má výnimočnú schopnosť viazať vodu. Očiam poskytuje dlhodobé zvlhčenie a pomáha zmierniť podráždenie. Aj napriek svojej takmer gélovitej konzistencie HYLO®-GEL ľahko tvoria kvapky a v žiadnom prípade vôbec nezhoršuje videnie. Neobsahuje tiež žiadne konzervačné látky ani fosfáty, pretože tie by mohli poškodiť bunky povrchu oka. Patentovaný viacdávkový COMOD® systém chráni očné kvapky pred kontamináciou.

Ďalšie zaujímavé stránky